Twój koszykTwój schowek
   
Logowanie
szukaj

Recenzje

Ks. Grzegorz Strzelczyk, „Po co Kościół”

Ks. Grzegorz Strzelczyk mówi o Kościele. I do ludzi Kościoła. To nie jest wypowiedź publicysty, ale teologa. Nie chodzi o to, by wezwać do nawrócenia konkretnych ludzi. Chodzi o to, byśmy byli takim Kościołem, jakiego chciał Chrystus. My wszyscy.
Joanna M. Kociszewska, wiara.pl
czytaj więcej

Jerzy Giedroyc, Juliusz Mieroszewski, „Listy 1957–1975”

Kiedyś, w bardziej odległej przyszłości, zbiór listów Giedroycia i Mieroszewskiego będzie zapewne klasyczną pozycją w kanonie lektur pozwalających zrozumieć, czym była polskość w czasach zmieniającej się epoki.
Jacek Borkowicz, „Więź” 2017, nr 2
czytaj więcej

Pier Giorgio Frassati, „Listy do przyjaciół”

Biografia Pier Giorgia, jak też listy do przyjaciół ujawniają głębię jego osobowości, wrażliwość, dyskrecję, miłość Boga i bliźniego. W wielu listach znajdujemy motywację jego postawy chrześcijańskiej, świadectwo miłosierdzia, pokory.
Adriana Szymańska, „Nowe Książki” 2016, nr 85
czytaj więcej

Antoni Słonimski, „Romans z X Muzą”

Opublikowane teksty mają przede wszystkim charakter żartobliwego felietonu i dlatego są nie tyle recenzjami sensu stricto, co efektownym opisem współzależności kina, literatury i życia.
Łukasz Maciejewski, „Książki w Tygodniku” 2008, nr 20
czytaj więcej

Piotr Matywiecki, „Stary gmach”

Książka harmonijnie łączy wiedzę z osobistym doświadczeniem, głębokie skupienie medytacyjne z anegdotą i niezrównanymi charakterystykami osób – bywalców BUW-u.
Iwona Smolka, „Nowe Książki” 2018, nr 8
czytaj więcej

Andrzej St. Kowalczyk, „Wena do polityki. O Giedroyciu i Mieroszewskim”

Kowalczyk nakreślił dzieje powojennej Polski, przynajmniej w wymiarze politycznym i po części także kulturalnym. Zrobił to w sposób niezwykle wciągający czytelnika – poprzez konkret, żywą narrację, sylwetki aktorów wydarzeń, listy i dokumenty.
Lektor, „Tygodnik Powszechny” 2015, nr 11
czytaj więcej

Piotr Mitzner, „Warszawski krąg Dymitra Fiłosofowa”

Dygresyjna, podtrzymująca kontakt z czytelnikiem narracja to jedna z głównych zalet tej naukowej publikacji, w której – obok zapisków z dziennika Dimy – odnajdziemy wyimki z prywatnej/oficjalnej korespondencji plus fragmenty lub całościowe przedruki przeróżnych artykułów wzbogacających lekturę.
Przemysław Pieniążek, „Twórczość” 2016, nr 9
czytaj więcej

Ks. Krzysztof Grzywocz, „Na początku był sens”

Słowa ks. Krzysztofa Grzywocza dla wielu ludzi są jak snop światła. Rzucony na dobrze znane szare kamienie, które nagle zaczynają lśnić. Rzucony na ciemne zakątki i pokręcone, pełne lęku drogi, by przez nie przeprowadzić. Książka „Na początku był sens” wydana ostatnio nakładem Biblioteki „Więzi” to właśnie taki snop światła.
Joanna M. Kociszewska, Wiara.pl
czytaj więcej

Cezary Gawryś, Stefan Frankiewicz, „Nie stracić wiary w Watykanie”

Ów „wywiad-rzeka”, zręcznie przeprowadzony przez red. Cezarego Gawrysia, to swoistego rodzaju, jeżeli nie dziennik, to na pewno szeroki wachlarz uporządkowanych tematycznie wspomnień oraz podsumowanie ważnego etapu życia Stefana Frankiewicza.
Józef Placha, „Laski” 2018, nr 1-2
czytaj więcej

1234...36następna »

Copyright (c) Towarzystwo „WIĘŹ”
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 3
e:mail: wiez@wiez.pl

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?