Twój koszykTwój schowek
   
Logowanie
szukaj

Recenzje

Adam Strzembosz, Stanisław Zakroczymski, „Między prawem i sprawiedliwością”

To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto jest zainteresowany kształtowaniem się dzisiejszej Polski. Strzembosz bowiem, ze względu na swą ogromną wiedzę i doświadczenie, połączone z głęboką moralnością, jest absolutnie szczery i precyzyjny.
Jarema Piekutowski, „Nowa Konfederacja”
czytaj więcej

Zofia i Kazimierz Moczarscy, „Życie nas tak głupio rozłącza...”

Czytelnik otrzymuje korespondencyjnie rozpisaną żarliwą walkę o miłość i wierność małżeńską w czasach stalinowskich. W dalszym planie, pomiędzy wierszami i zdjęciami, odnajdziemy niezwykły portret psychologiczny ludzi, którzy chcieli zachować godność.
Marcin Cielecki, „Życie Duchowe” 2016, nr 87
czytaj więcej

Jerzy Stempowski, Tymon Terlecki, „Listy 1941-1966”

Pewnie najciekawsze w tej korespondencji jest to, do kogo Stempowski kieruje te listy; owszem, dawny kolega – można to tak ująć – z pracy, ale teraz emigrant z obcego obozu, innego emigracyjnego getta. I ślady tego podziału są w tej korespondencji widoczne.
Fabularie 2016, nr 2
czytaj więcej

Piotr Matywiecki, „Stary gmach”

Poeta, eseista i krytyk nie tylko przygląda się własnym doświadczeniom związanym z latami pracy w BUW, ale i podejmuje cenną próbę rekonstrukcji historii tej instytucji..
Anna Marchewka, „Znak” 2017, nr 9
czytaj więcej

Bp Michał Janocha, Ewa Kiedio, „A piękno świeci w ciemności”

Ewa Kiedio jest w rozmowie równorzędnym partnerem, dobrze przygotowanym lekturowo. To dzięki jej pytaniom Janocha ma szansę zaprezentować się nie jako doktryner, ale jako człowiek pełen wątpliwości, choć w niektórych sprawach zajmujący zdecydowane stanowisko.
Barbara Sola, „Odra” 2017, nr 11
czytaj więcej

Władysław Stróżewski, Anna Kostrzewska-Bednarkiewicz, „Miłość i nicość”

Rozmówcy starają się dotykać najbardziej ważkich kwestii egzystencjalnych, teologicznych, na przykład: aborcji, in vitro, problematyki „gender” czy kwestii ludzkiej wolności i twórczości.
Ks. Jan Sochoń, „Nowe Książki” 2017, nr 11
czytaj więcej

Piotr Matywiecki, „Stary gmach”

Książka jest skomponowana z fragmentów, nie ma w niej linearnej narracjii. I chociaż na początku ten układ może irytować, po czasie okazuje się świadomą, wciągającą konstrukcją. „Stary gmach” jest erudycyjnym esejem bibliotekarza, poety i uważnego obserwatora.
Arkadiusz Gruszczyński, „Gazeta Wyborcza” 25.11.2016
czytaj więcej

Rafał M. Blüth, „Conradiana”

Dobrze się stało, że ten, jak pisało wielu jego przyjaciół, „najwybitniejszy intelektualista okresu międzywojennego” po latach przemówił swoim własnym głosem.
Stanisław Obirek, StudioOpinii.pl
czytaj więcej

Ks. Jan Kaczkowski, Katarzyna Jabłońska, „Żyć aż do końca”

Autorzy książki omawiają różne metody leczenia nowotworów i skutki uboczne terapii. Nie omijają nawet takich krępujących tematów jak trudna sztuka korzystania z pieluch czy wahania libido.
Joanna Operacz, Aleteia
czytaj więcej

1234...30następna »

Copyright (c) Towarzystwo „WIĘŹ”
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 3
e:mail: wiez@wiez.pl

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?