Twój schowekTwój koszyk
szukaj

Bieżący numer

Nowi ubodzy w nowej Polsce

3 (661) 2015

Nowi ubodzy w nowej Polsce

Nowi polscy ubodzy to nie sprawa polityczna. To nowa kwestia społeczna. To problem, którego być może nie widać dobrze ze stolicy, ale nie sposób go ominąć w poważnych dyskusjach o Polsce. A właściwie nie problem, lecz konkretni ludzie.

W praktyce duchowości katolickiej coraz ważniejsze miejsce zajmują sprawki złego ducha, a szatan wydaje się niekiedy silniejszy niż Bóg. Pytamy więc znawców tematu: Jak odróżniać zło od Złego?

W ludzkich próbach wyjaśniania biegu dziejów niebagatelną rolę odgrywają koncepcje spiskowe. Kiedy one się pojawiły i jak rozwijały? W jaki sposób dziś przejawiają się w literaturze, filmach i rzeczywistości?

 

spis rzeczy numeru

Ostatnie numery

Nowi ubodzy w nowej Polsce

3 (661) 2015

Nowi ubodzy w nowej Polsce

Nowi polscy ubodzy to nie sprawa polityczna. To nowa kwestia społeczna. To problem, którego być...
O co chodzi Rosji

2 (660) 2015

O co chodzi Rosji

O co chodzi Rosji? To pytanie zadajemy sobie, często bezradnie, od wielu miesięcy. Letnia „Więź...
Uniwersytet: usługi dla ludności

1 (659) 2015

Uniwersytet: usługi dla ludności

Czy dzisiejszy uniwersytet to już tylko firma świadcząca usługi dla ludności? Jak uzdrowić szko...
archiwum numerów

Artykuły

Podziękowania dla Przyjaciół

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc finansową. W ostatnim okresie wsparcia udzieliły „Więzi” następujące osoby:   Andrzej Biernacki (Warszawa), po raz czterdziesty drugi Maria Ciemniewska (Poznań), po raz jedenasty Krzysztof Jedliński (Warszawa), po raz ósmy Jan Lempkowski (Góra Kalwaria) Marcin Listwan (Czernica), po raz trzeci Jakub Litwiniuk Paweł Sawicki (Warszawa), po raz dwunasty ks. Michał T. Szwemin FDP...
czytaj więcej

Cezary Gawryś

Tylko współczucie prowadzi do pokory

Stefana Frankiewicza wierność swoim przekonaniom

„Trzeba zawsze walczyć «o coś», a nigdy «z kimś»” – to słowa z listu Jana Pawła II do Stefana Frankiewicza, kiedy ten, w roku 1989, po dziesięciu latach pracy w „L'Osservatore Romano”, wrócił z Rzymu do Warszawy i został wybrany na redaktora naczelnego „Więzi”. Stefan Frankiewicz wielokrotnie będzie je potem przywoływał zarówno w artykułach i wywiadach, już po zakończeniu w roku 2001 swej misji ambasadora Rzeczypospolitej przy Stolicy Apostolskiej, jak i...
czytaj więcej

Adam Krzemiński, Winfried Lipscher, Renate Marsch-Potocka, Cezary Gawryś, Zbigniew Nosowski

Nie ma kropki w pojednaniu

Adam Krzemiński: Wiele razy byłem proszony przez Chińczyków i Japończyków o wytłumaczenie im, na czym polega istota pojednania polsko-niemieckiego. I zawsze wracaliśmy do tego listu, mówiąc, że jeżeli Chińczycy i Japończycy, czy Japończycy i Koreańczycy chcieliby się pojednać,...
czytaj więcej
 

Wydarzenia

Nowa książka Jerzego Sosnowskiego

O jakim zjawisku mówimy, używając słowa „religia”? Dlaczego niektórzy ludzie Boga nie potrzebują? Czym jest dzisiejszy zamęt, czyli równoczesne „ożywienie” i „agonia” religijności? Nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukazał się właśnie zbiór esejów Jerzego Sosnowskiego „Co Bóg zrobił szympansom”. Książce patronuje kwartalnik „Więź”.
czytaj więcej

Gdzie jest Bóg? - dyskusja

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zaprasza 5 października o godz. 18 na dyskusję „Gdzie jest Bóg?” z udziałem ks. prof. Andrzeja Draguły, Sebastiana Dudy, Marcina Nowaka, prof. Marii Poprzęckiej i dr. Andrzeja Wajsa. Wydarzenie towarzyszy tegorocznemu Dziedzińcowi Dialogu.
czytaj więcej

Jesienna „Więź”: Nowi ubodzy w nowej Polsce

Nowi polscy ubodzy to nie sprawa polityczna. To nowa kwestia społeczna. To problem, którego być może nie widać dobrze ze stolicy, ale którego nie sposób ominąć w poważnych dyskusjach o Polsce. A właściwie nie problem, lecz konkretni ludzie.

Jesienna „Więź” już w sprzedaż!
czytaj więcej

Copyright (c) Towarzystwo „WIĘŹ”
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 3
e:mail: wiez@wiez.pl

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?