Twój schowekTwój koszyk
szukaj

Ostatnie numery

Ojczyzna europejska

2 (668) 2017

Ojczyzna europejska

Przyszłości Unii Europejskiej jest coraz mniej pewna. Niepokój budzi więc ukryta pod ideologicz...
Sumienie, czyli godność

1 (667) 2017

Sumienie, czyli godność

Sumienie jest najbardziej mną. Nazywane bywa busolą moralną, sędzią, świadkiem, strażnikiem, we...
Dlaczego (nie) przemoc?

4 (666) 2016

Dlaczego (nie) przemoc?

Gdy politycy na najwyższych szczeblach władzy bawią się w wojnę, sprawa robi się szalenie ...
archiwum numerów

Wydarzenia

Myśląc z Wojtyłą... i Tischnerem o cierpieniu i miłosierdziu

11 maja 2015 r. o godzinie 18:00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich (Miodowa 17/19) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Myśląc z Wojtyłą”. Tym razem bohaterem spotkania będzie również ks. Tischner, a tematem cierpienie i miłosierdzie. W dyskusji udział wezmą: Zbigniew Stawrowski, Dariusz Karłowicz, Wojciech Bonowicz, ks. Jan Sochoń. Prowadzenie: Anna Karoń-Ostrowska.
czytaj więcej

Są ludzie nie do zastąpienia

Władysław Bartoszewski był człowiekiem pod wieloma względami niezwykłym i niepowtarzalnym. Jesteśmy dumni, że czuł się blisko związany z naszym środowiskiem i lubił podkreślać swoje więzi z „Więzią”. Niech odpoczywa w pokoju!
czytaj więcej

Sztuka w obliczu Tajemnicy

28 kwietnia 2015 r., o godz. 18.00 na 1Piętrze odbędzie się czwarta debata z cyklu „Diagnoza kultury” pt.: „Sztuka w obliczu Tajemnicy”. Tego wieczoru gośćmi będą: Krzesimir Dębski, Paweł Łysak, Teresa Murak, Radosław Rychcik.
Cyklowi patronuje „Więź”.
czytaj więcej

Królestwa Bożego nie ma na mapie świata

Redakcja kwartalnika „Więź” zaprasza na dyskusję wokół wiosennego numeru pisma: „Po co wierzącym polityka?”. Naszymi gośćmi będą autorzy tekstów z tego numeru: Sebastian Duda, Marek Rymsza, Juliusz Gałkowski, Kamil Lipiński. Prowadzenie: Zbigniew Nosowski.

5 maja 2015, wtorek, godz. 18.30
czytaj więcej

Błogosławionej Paschy!

„Gdzie więc, o śmierci, jest twój oścień? Gdzie twe, piekło, zwycięstwo? Zmartwychwstał Chrystus i tyś zostało zrzucone. Zmartwychwstał Chrystus i upadły demony. Zmartwychwstał Chrystus i weselą się aniołowie. Zmartwychwstał Chrystus i Życie świeci swą pełnią”.

Błogosławionej Paschy
życzy
Redakcja „Więzi”
czytaj więcej

Komu służy sztuka?

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Diagnoza Kultury. Trzecia debata pt.: „Komu służy sztuka – artysta a dobro wspólne?” odbędzie się we wtorek 24 marca 2015 r. o godz. 18.00. Wśród gości: Katarzyna Kozyra, rzeźbiarka; Paweł Passini, reżyser teatralny; Przemysław Dakowicz, poeta. Cyklowi Diagnoza Kultury patronuje kwartalnik „Więź”.
czytaj więcej

Adlojada 2015

Od 17 do 20 marca w Szczecinie już po raz trzeci będą odbywały się Dni Kultury Żydowskiej „Adlojada”, w tym roku pod hasłem „Kultura i prawo”. 19 marca o 18.00 na Uniwersytecie Szczecińskim będzie miała miejsce debata „Uniwersytet otwarty” – zainspirowana nowym numerem „Więzi” – z udziałem Zbigniewa Nosowskiego oraz autorów wiosennego numeru – prof. Marii Czerepaniak-Walczak i Ingi Iwasiów.
17-20 marca 2015
czytaj więcej

Wiosenna „Więź”: Uniwersytet - usługi dla ludności

W nowej „Więzi” zastanawiamy się, czy dzisiejszy uniwersytet to już tylko firma świadcząca usługi dla ludności? Jak uzdrowić szkoły wyższe chore na punktozę, grantozę i ankietozę? Kto dziś rządzi uczelnią: rektor czy algorytm? Pisząc o kryzysie edukacji akademickiej, tęsknimy za klasycznym modelem universitas, choć staramy się unikać naiwnej nostalgii za dawnymi czasami. Wiosenny numer już w sprzedaży!
czytaj więcej

Stwórca i/czy twórca?

Na 1Piętrze startuje właśnie projekt Diagnoza Kultury – na początek zapraszamy na cykl debat z udziałem największych polskich artystów. Podczas pierwszego spotkania wraz z Magdaleną Tulli, Markiem Sobczakiem, Eugeniuszem Knapikiem oraz Bartoszem Szydłowskim poszukamy odpowiedzi na pytania: Czego szuka współczesna sztuka? Co mówi nam dzisiaj artysta? Kim jest sam dla siebie? Jaka siła pcha go do tworzenia?
czytaj więcej

« poprzednia1234567...11następna »

Copyright (c) Towarzystwo „WIĘŹ”
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 3
e:mail: wiez@wiez.pl

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?